Wikowiwa · wietprijsindex · week 42 · 12 t/m 18 oktober 2026

Wat kost wiet deze week?

De gramprijzen van 450 coffeeshops in 83 steden, elke maandag opnieuw gemeten. Cijfers mogen worden overgenomen met bronvermelding.

Deze week

Prijspeil per stad

Per soort afgezet tegen dezelfde soort in de rest van het land; 1,00 is landelijk. Goedkoopste stad bovenaan.

StadIndexAfwijkingSoorten vergelekenShops
Tilburg0,89-11,1%9710
Groningen0,95-4,8%899
Rotterdam1,00+0,0%10122
Leeuwarden1,00+0,0%377
Utrecht1,00+0,0%4711
Gouda1,00+0,0%334
Haarlem1,00+0,0%6815
Maastricht1,00+0,0%13814
Nijmegen1,00+0,0%13011
Den Haag1,00+0,0%11629
Breda1,00+0,0%987
Amersfoort1,00+0,0%335
Arnhem1,00+0,0%1169
Leiden1,01+1,1%328
Delft1,01+1,1%224
Amsterdam1,06+5,6%189161
Hilversum1,06+5,6%205
Enschede1,08+8,3%175
Alkmaar1,09+8,7%185
Eindhoven1,11+11,0%155
's-Hertogenbosch1,13+12,7%223

Goedkoopste coffeeshops

Mediaan gramprijs over het hele menu, minstens acht soorten, menu niet ouder dan vier maanden.

ShopStadMediaan €/gSoorten
't GierenestAmsterdam€ 6,509
Dizzy DuckDen Haag€ 7,0080
de KeeperAmsterdam€ 7,5017
LibertyZutphen€ 7,508
HofnarHarlingen€ 7,5022

De bekendste soorten

Gangbare gramprijs, en waar hij deze week het goedkoopst is.

SoortGangbaar €/gGoedkoopst €/gBijShops
Amnesia Haze€ 10,00€ 4,50The Roundabout 69337
White Widow€ 9,00€ 4,25Mississippi212
Lemon Haze€ 11,00€ 7,00Dees Cafe139
Super Silver Haze€ 10,00€ 4,30Easy Going136
Super Polm€ 8,33€ 4,00de Keeper104
Gelato€ 12,00€ 7,00Retro88
Beldia€ 11,00€ 6,80Willie Wortel Indica84
Silver Haze€ 10,50€ 6,40Empire76

Persbericht

Voor redacties: vrij over te nemen met bronvermelding. Als tekstbestand.

PERSBERICHT · Wietprijzen in Nederland, week 42 (12 t/m 18 oktober 2026) Een gram wiet kost deze week in de Nederlandse coffeeshop gemiddeld € 11,00. Hasj: € 12,00 per gram. De goedkoopste stad voor dezelfde soorten is Tilburg (11,1% onder het landelijke niveau, 10 shops), de duurste 's-Hertogenbosch (+12,7%). De vergelijking corrigeert voor wat een stad verkoopt: per soort wordt de prijs afgezet tegen dezelfde soort in de rest van het land. De goedkoopste coffeeshop van Nederland (mediaan over minstens 8 soorten) is 't Gierenest in Amsterdam met € 6,50 per gram. Wat de bekendste soorten kosten (gangbare gramprijs, en waar hij het goedkoopst is): • Amnesia Haze: € 10,00 per gram, bij 337 shops · goedkoopst € 4,50 bij The Roundabout 69 (Maastricht) • White Widow: € 9,00 per gram, bij 212 shops · goedkoopst € 4,25 bij Mississippi (Maastricht) • Lemon Haze: € 11,00 per gram, bij 139 shops · goedkoopst € 7,00 bij Dees Cafe (Groningen) • Super Silver Haze: € 10,00 per gram, bij 136 shops · goedkoopst € 4,30 bij Easy Going (Maastricht) • Super Polm: € 8,33 per gram, bij 104 shops · goedkoopst € 4,00 bij de Keeper (Amsterdam) • Gelato: € 12,00 per gram, bij 88 shops · goedkoopst € 7,00 bij Retro (Groningen) • Beldia: € 11,00 per gram, bij 84 shops · goedkoopst € 6,80 bij Willie Wortel Indica (Haarlem) • Silver Haze: € 10,50 per gram, bij 76 shops · goedkoopst € 6,40 bij Empire (Haarlem) De cijfers komen van 450 coffeeshops in 83 steden: 24.451 prijsregels uit online menu's en foto's van menuborden, elke maandag vernieuwd. Alle tabellen, per stad en per soort, staan op https://wikowiwa.com/prijzen/2026-w42/ en mogen met bronvermelding worden overgenomen. Over Wikowiwa Wikowiwa (wikowiwa.com, 'wie koopt wiet waar') vergelijkt de gramprijzen van alle coffeeshops in Nederland en laat rokers soorten beoordelen, met bewezen bezoek via een QR-menu bij de kassa. Coffeeshops beheren er hun menubord vanaf hun telefoon. Contact: hallo@wikowiwa.com

Gebruik je Wikowiwa en bespaart het je geld? Steun Wikowiwa met een bijdrage (iDEAL, via Mollie) — de server en de wekelijkse update kosten geld, de pagina blijft gratis.