Wikowiwa · wietprijsindex · week 43 · 19 t/m 25 oktober 2026

Wat kost wiet deze week?

De gramprijzen van 450 coffeeshops in 83 steden, elke maandag opnieuw gemeten. Cijfers mogen worden overgenomen met bronvermelding.

Deze week

Prijspeil per stad

Per soort afgezet tegen dezelfde soort in de rest van het land; 1,00 is landelijk. Goedkoopste stad bovenaan.

StadIndexAfwijkingSoorten vergelekenShops
Tilburg0,90-10,0%9910
Groningen0,94-5,6%859
Breda0,97-3,1%948
Rotterdam1,00+0,0%10022
Leeuwarden1,00+0,0%377
Utrecht1,00+0,0%4611
Gouda1,00+0,0%334
Haarlem1,00+0,0%7515
Maastricht1,00+0,0%13714
Nijmegen1,00+0,0%13111
Den Haag1,00+0,0%11429
Arnhem1,00+0,0%1169
Leiden1,02+2,1%328
Amsterdam1,04+3,8%193161
Amersfoort1,04+4,0%335
Delft1,05+5,0%174
Hilversum1,08+7,7%205
Enschede1,08+8,3%175
Alkmaar1,09+8,7%185
Eindhoven1,11+11,1%155
's-Hertogenbosch1,12+11,6%223

Goedkoopste coffeeshops

Mediaan gramprijs over het hele menu, minstens acht soorten, menu niet ouder dan vier maanden.

ShopStadMediaan €/gSoorten
't GierenestAmsterdam€ 6,509
Dizzy DuckDen Haag€ 7,0080
de KeeperAmsterdam€ 7,5017
LibertyZutphen€ 7,508
HofnarHarlingen€ 7,5022

De bekendste soorten

Gangbare gramprijs, en waar hij deze week het goedkoopst is.

SoortGangbaar €/gGoedkoopst €/gBijShops
Amnesia Haze€ 10,00€ 4,50The Roundabout 69339
White Widow€ 9,00€ 4,25Mississippi212
Lemon Haze€ 10,90€ 7,00Dees Cafe134
Super Silver Haze€ 10,00€ 4,30Easy Going134
Super Polm€ 8,33€ 4,00de Keeper106
Gelato€ 12,00€ 7,00Retro87
Beldia€ 11,00€ 6,80Willie Wortel Indica86
Silver Haze€ 10,80€ 7,00Amigo75

Persbericht

Voor redacties: vrij over te nemen met bronvermelding. Als tekstbestand.

PERSBERICHT · Wietprijzen in Nederland, week 43 (19 t/m 25 oktober 2026) Een gram wiet kost deze week in de Nederlandse coffeeshop gemiddeld € 11,00. Hasj: € 12,00 per gram. De goedkoopste stad voor dezelfde soorten is Tilburg (10% onder het landelijke niveau, 10 shops), de duurste 's-Hertogenbosch (+11,6%). De vergelijking corrigeert voor wat een stad verkoopt: per soort wordt de prijs afgezet tegen dezelfde soort in de rest van het land. De goedkoopste coffeeshop van Nederland (mediaan over minstens 8 soorten) is 't Gierenest in Amsterdam met € 6,50 per gram. Wat de bekendste soorten kosten (gangbare gramprijs, en waar hij het goedkoopst is): • Amnesia Haze: € 10,00 per gram, bij 339 shops · goedkoopst € 4,50 bij The Roundabout 69 (Maastricht) • White Widow: € 9,00 per gram, bij 212 shops · goedkoopst € 4,25 bij Mississippi (Maastricht) • Lemon Haze: € 10,90 per gram, bij 134 shops · goedkoopst € 7,00 bij Dees Cafe (Groningen) • Super Silver Haze: € 10,00 per gram, bij 134 shops · goedkoopst € 4,30 bij Easy Going (Maastricht) • Super Polm: € 8,33 per gram, bij 106 shops · goedkoopst € 4,00 bij de Keeper (Amsterdam) • Gelato: € 12,00 per gram, bij 87 shops · goedkoopst € 7,00 bij Retro (Groningen) • Beldia: € 11,00 per gram, bij 86 shops · goedkoopst € 6,80 bij Willie Wortel Indica (Haarlem) • Silver Haze: € 10,80 per gram, bij 75 shops · goedkoopst € 7,00 bij Amigo (Rotterdam) De cijfers komen van 450 coffeeshops in 83 steden: 24.284 prijsregels uit online menu's en foto's van menuborden, elke maandag vernieuwd. Alle tabellen, per stad en per soort, staan op https://wikowiwa.com/prijzen/2026-w43/ en mogen met bronvermelding worden overgenomen. Over Wikowiwa Wikowiwa (wikowiwa.com, 'wie koopt wiet waar') vergelijkt de gramprijzen van alle coffeeshops in Nederland en laat rokers soorten beoordelen, met bewezen bezoek via een QR-menu bij de kassa. Coffeeshops beheren er hun menubord vanaf hun telefoon. Contact: hallo@wikowiwa.com

Gebruik je Wikowiwa en bespaart het je geld? Steun Wikowiwa met een bijdrage (iDEAL, via Mollie) — de server en de wekelijkse update kosten geld, de pagina blijft gratis.